Опубліковано Залишити коментар

Виправлення помилок які були допущені при посадці рослин.

Під час дегустацій, що проводяться в нашому садовому центрі, найчастіше запитання яке задають відвідувачі, то це чи реально отримати плоди такої якості не володіючи професійними знаннями? Я думаю так, адже всіма секретами ми ділимося і навіть намагаємося показати технологічні нюанси наглядно. Зазвичай я підводжу до самих дерев, які навіть візуально виглядають гарними і здоровими, а потім демонструю розмір посадкової ями, яку ми копаємо не менше 150 см в діаметрі і до 80 см завглибшки.

 Розміри ям часто дивують людей, особливо коли вони після цього переводять погляд на 1-річні саджанці. Тоді доводиться наводити відомі факти про те, що діаметр крони дорослого дерева не менше 3-4 метрів, а проекція кореневої системи в діаметрі зазвичай ще більша. Стає зрозумілим, що не достатньо такої ями, в яку корінь вдасться просто помісти… Звісно мова йде про слабородючі ґрунти, хоча я готую великі ями на любому ґрунті, незалежно від його характеристик, оскільки як вже зазначав в попередній статті, ідеальних ґрунтів не існує. Проте що робити коли дерево розвивається погано навіть при хорошому догляді лише тому, що всі ці деталі не були враховані при посадці?

Вихід з такої ситуації очевидний – потрібно замінити ґрунт в зоні росту кореневої системи! Найкращою порою для цього є глибока осінь, коли листя виконало свою основну функцію – продукування пластичних речовин і опало. В цей час навіть оголення коренів чи їх мінімальне пошкодження не призведе до негативних наслідків, хоча потрібно намагатися уникати значних пошкоджень коріння і проводити всі дії якомога обережніше.

На фотоматеріалах до цієї публікації можна побачити як саме виконати цю операцію. Спочатку по периметру проекції крони викопується траншея з якої видаляють непридатний ґрунт. Потім туди добавляється грунтосуміш, перегній і вермікомпост.

Їх краще відразу змішувати, а можна шарами як на фотографіях, що я й робив для наглядності. Точні пропорції компонентів не мають великого значення і я про них писав у попередній статті яка називається: «Приготування посадкових ям в саду і винограднику». 

 І пам’ятайте: наш сад – це наші емоції, а вони мають бути приємними!

Залишити коментар