Опубліковано 43коментарі

Майстер-клас по обрізці.

майстер-класШановні друзі садового центру «Shoni»!

В минулому році, на майстер-класі по обрізці плодових дерев, було багато людей, більшість з яких уважно слухали поради, задавали цікаві питання і працювати з такими відвідувачами було великим задоволенням. Проте серед присутніх виявилося кілька людей,  яких зовсім не цікавив  даний захід, тому вони зайнялися підбиранням пагонів, які можна використати для щеплення. Своїми діями вони  створювали певний хаос, чим відволікали мою увагу  і заважали слухати  іншим присутнім.  Дійшло навіть до інциденту, коли один літній чоловік  виломив собі  гілку , яка була скелетоутворюючою, зіпсувавши таким чином крону, гарно сформованого дерева . Після таких подій,  були думки більше не проводити майстер-класи.

Зараз, коли починається оптимальна пора для обрізки плодових дерев,  до мене почало поступати багато заявок з проханням провести уже традиційний майстер – клас. Після деяких міркувань, я погодився знову проводити заняття, змінивши трохи  умови. Майстер – клас стане платним, що дасть змогу прийти тільки зацікавленим садоводам. Вартість в 50 грн я вважаю вельми символічною але сподіваюся ця сума відсіє випадкових відвідувачів. Крім того, надіюся, що менша кількість людей, дасть мені змогу провести наш майстер-клас більш якісно.

Кожний раз хочеться побачити нових людей і обмінятися з ними досвідом і знаннями. Проте важливим буде присутність і тих, хто був уже один чи два рази. Вони вже досвідчені і я планую дати не тільки основи формування але і більш конкретні прийоми,детальної обрізки.

Майстер – клас відбудеться в в суботу 19 березня о 10.00 годині на території садового центру “Shoni”.

43 коментарі до “Майстер-клас по обрізці.

  1. Вважаю таке рішення доречним. Був у минулому році, і дійсно були не приємні враження від поведінки деяких відвідувачів. Ще як побажання, проводити все ж таки спочатку саме семінар по обрізці, а вже потім, для тих хто бажає розповідати про інструмент та інше. Бо на вулиці все ж таки холодно ще у березні, і змерзлі ноги у минулому році, заважали зосередитися на сприйнятті інформації по основному матеріалу. Тому бажано було би побачити запланований розклад цьогорічного заходу.
    Сподіваюсь на цікавий семінар у цьому році! Бажаю садовому центру «Shoni» успіхів і подальшого розвитку у новому сезоні!

    1. Дякую, Євген за побажання!
      Я поміняв розпорядок, тому що в минулому році планували презентацію садового інструменту хвилин 20 але доповідачі її занадто затягнули. В цьому році, я о 10 ранку відразу розпочну майстер-клас.

  2. Прошлогодний мастер-класс дал необходимые знания, навыки, увидели методику обрезки, получили ответы на вопросы. Поэтому, холодная погода и ненадлежащее поведение некоторых, отошли на второй план, и (для меня) не уменьшили значение и впечатление от мероприятия. Если, возможно, «выбирать» дату, то лучше провести мастер-класс ,19 марта, так как, по прогнозу гидрометцентра температура будет +12+14*С, а 12 марта -3*С.

    1. Спасибо, Мария! Ждём Вас!

  3. Добрый день!
    Если вы выбираете между двумя датами, то я голосую за 12-е!
    В любом случае, прошу забронировать места для двух слушателей.
    До встречи на семинаре!

    1. Спасибо, Марина!До встречи на мастер-классе!

  4. Добрый день! Хочу напомнить, что 12 марта суббота – рабочий день, перенос 7 марта, поэтому не все желающие могут прийти на мастер-класс.

    1. Здравствуйте, Наталья! Находясь за границей,я оторвался от украинских реалий и не знал об этом. Это очень серьёзный аргумент, Вы помогли определить правильную дату, значит 19 марта проведём.

  5. Добрый день Александр!
    Сориентируйте сколько по времени проходит мастер класс обычно,очень хочу приехать,живу в Одессе,далековато. Вы проводите такие мероприятия каждый год?

    1. Добрый день, Ирина!
      Основная часть длится примерно 60-90 минут. Продолжительность зависит от количества уточняющих вопросов, которые мне задают во время занятия. После завершения основной части, многие посетители остаются чтобы спросить о своих конкретных проблемах в саду и я стараюсь ответить на все вопросы. Учитывая Ваш вопрос, я думаю правильным будет начать с консультации иногородних участников, если у них возникнут вопросы, чтобы не задерживать их.

  6. Добрый день,Александр! Хотелось бы спросить – прививку деревьев покажете?

    1. Добрый день,Борис!
      Мастер-класс по прививке будет традиционно в апреле, когда можно продемонстрировать все способы.

  7. Полностью поддерживаю. Я был в прошлом году и как-бы, такое поведение обучаемых – слегка напрягало….
    Скажите пожалуйста, в этом году, когда Вы начинаете продавать саженцы, когда можно делать заявку на сорта и когда Вы планируете продавать привои для прищепа. Сориентируете пожалуйста по датам.
    Спасибо! Процветания и развития!

    1. Спасибо, Андрей за Ваше мнение!
      Черенки мы продаём всю зиму, а до мастер-класса я планирую заготовить ещё и другие сорта,чтобы в участников была возможность их сразу же и приобрести. Если погода позволит, то к 19 мы планируем уже открыть и продажи саженцев.

  8. Добрий день,хочу ще раз подякувати за викладене відео минулого року.Думаю для багатьох садоводів воно стало корисним,особливо початківців.І спитати чи буде можливість побачити мастер-клас для тих хто не може приїхати.

    1. Добрий день, Ніна! Дякую, за Вашу думку!
      Якщо хтось з наших учасників буде знімати і потім поділиться, то я викладу відео на сайт.

  9. 19 к огромному сожалению не могу никак, а очень хотелось бы. если бы 20 го. Неужели только раз в году проводите такие семинары?

    1. Есть ещё несколько просьб провести и 20, посмотрим через несколько дней, возможно проведу 2 дня подряд.

  10. Велике прохання провести майстер-класс по щеплюванні молодих саджанців та дерев і якісно його зняти на відео в квітні. Справа в тому, що в інтернеті мало високоякісних відео-роликів про правильне щеплення, а часто побачене на майстер класі забувається і знову робиш ті ж самі помилки. Наприклад майже немає якісних роликів щеплення за кору, в крону дерева, в боковий надріз. Інколи саме такі способи бувають найбільш оптимальними при формуванні крони, копуліровка і врозщеп не дозволяють досягти цілі.

    1. Будемо старатися виконати це побажання.

  11. Олександер, мастир клас в силі?

  12. Дуже дякую Олександру Федоровичу за проведений майстер-клас по обрізці. Я вже третій рік відвідую цей захід у садовому центрі Shoni, і кожен рік отримую нові знання у такому важливому для садівництва заході, як обрізка дерев. Треба сказати, що у цьому році майстер клас пройшов дуже цікаво і організовано. Не дивлячись на морозну погоду, завдяки правильному розкладу, слухачі змогли подивитися загальні технічні прийоми обрізки на різних деревах, зігрітися під час перерви у теплому приміщені гарячим чаєм та задати питання Олександру Федоровичу, а потім у другій частині майстер класу, знову на свіжому повітрі, продовжити знайомитися вже з питаннями детальної обрізки дерев. Сподіваюсь що у садовому центрі Shoni і далі буде продовжена, тепер вже можна сказати традиція, проведення весняних майстер класів. Бажаю розвитку і успіхів у новому сезоні!

    1. Дякую, Євген! Приємно, що в мене вже є відвідувачі з 3 разовим досвідом. Ви найдосвідченіший наш послідовник, тому Ваш приклад стимулює мене до пошуку способів удосконалення таких заходів. Інформації по обрізці ще дуже багато, особливо для слухачів з певним досвідом. Уже в наступному році я буду проводити кілька майстер-класів по обрізці для слухачів з різним рівнем підготовки. Наприклад, для початківців і для досвідчених садівників.

  13. Дуже хочу прийти на заняття про щепленням, скажіть, будь-ласка, маршрутка 255 як часто ходить, і скільки приблизно часу їхати маршруткою до садового центру, хочется привильно час розрахувати, щоб не спізнитися, не можу знайти інформацію?

    1. Як сьогодні виявилося її номер помінявся на 729. Ходить приблизно через кожні 10 хвилин.

  14. Здравствуйте, Александр! Дата занятий по прививке уже известна? Очень хочется попасть!

    1. Дата зависит от начала сокодвижения, поэтому я жду погоду потеплее.Думаю это будет или 9 или 16 апреля.

  15. Здравствуйте Александр Федорович! Хочу приобрести у Вас какую нибудь алычу с крупными плодами, подскажите пожалуйста три каких нибудь сорта которые являются хорошими опылителями друг – другу,и на каком расстоянии друг от друга их надо сажать?

    1. Здравствуйте, Анна!
      Сортов алычи осталось совсем мало. По списку есть Гек, краснолистные сорта (Голливуд, Роза), Бирюзова.

  16. Благодарю за мастер-класс по обрезке. Много слушателей снимали на камеру, просьба к ним поделиться с Александром, чтобы разместить видео на этом сайте, хорошо бы посмотреть мастер- класс еще раз с разных ракурсов.
    Вопрос по пилам Силки:вижу в технических х-ках крупный зуб, средний и мелкий, какой посоветуете для максимально чистого среза для дерева?

    1. Спасибо, Ольга!
      Видео снимал и мой знакомый, обещал поделиться записью.
      Я испытывал пилы Silky с разными зубьями и у всех полотен срез очень чистый.

  17. Огромное спасибо Александру Федоровичу за мастер класс по обрезке деревьев. Получила большой объем полезной информации, в том числе и той, которую не найти ни в литературе, ни в интернете. Человек делится собственным опытом, полученным в результате многолетнего труда и наблюдательности, такое дорогого стоит.
    После мастер класса проанализировала свои ошибки в обрезке своего сада, многое стало понятно, но все-таки хочется еще раз просмотреть видео урока, в том числе и прошлогоднего (в прошлом году не смогла попасть). Желаю питомнику успехов и процветания, новых сортов и гибридов и конечно же благодарных клиентов.

    1. Спасибо Валентина за добрые слова. Видео с прошлогодним мастер-классом можно увидеть пройдя по этой ссылке https://www.youtube.com/watch?v=W-XWiMbs0D4&list=PLELwhArXnh7JLFkVrblta0HKeuoxm2g0v&index=9
      В следующем году я разделю наше занятие 2 части, чтоб повысить качество подачи материала. В этом году буду рад увидеть Вас на других занятиях, в том числе по прививке.

  18. Александр Федорович, в позапрошлом году покупала у Вас грушу Дельбараю. Очень за нее благодарна. Огромные груши с отличным вкусом! Вопрос: можно к ней привить черенок груши Аббат Фетель, Наталка, Давид или Николай Крюгер?

    1. Здравствуйте, Лена! Да, можете прививать эти сорта в крону.

  19. Доброго дня, Олександре. В минулорічному відео по обрізці дерев ви акцентуєте увагу на таких типах крони як розріджено-ярусна і чашовидна. Хочу поцікавитися Вашою думкою про тип крони струнке веретено – чи варто формувати дерева таким чином і де більше переваг?
    Дякую.

    1. Добрий день, Інна!
      Дякую за таке цікаве питання! Я в цьому році на майстер-класі розповів про веретиновидні типи крони (Грузбек і Пілер) і про їх застосування! Це дуже хороші крони для дерев у ПРОМИСЛОВОМУ саду. У них нема скелетних гілок (у грузбека тільки напівскелетні) тому все навантаження плодами передається на шпалеру. Є й інші нюанси, тому я вважаю не доцільним застосування веретеноподібних тип в приватному садівництві.

      1. Дякую за відповідь, Олександре. Тоді впевнено формуватиму яруси. В мене ще одне супровідне запитання – груша Конференція майже кожну вегетативно-генеративну гілку завершує верхівковою плодовою брунькою. Тобто, гілка складається з багаторічного приросту з плодовими бруньками, після якого йде однорічний приріст з вегетативними бруньками і з плодовою брунькою на кінці. І так майже всі гілки. Подібна ситуація і на вишні Ерді Ботермо, єдина різниця в тому, що плодові бруньки по довжині гілки відсутні, але практично кожна гілка закінчується плодовим утворенням. Питання в тому, чи можна (потрібно) вкорочувати такі гілки?
        І, дуже дякую, що даєте поради – вони для мене дуже важливі.

        1. Кожна гілка має якесь призначення і час який ми їй відводимо. Якщо на гілці є вегетативні бруньки, то теоретично її можна вкорочувати але треба розуміти для чого. Квітковими бруньками закінчуються плодові гілки, вони короткі і тонкі і їх залишають для плодоношення не вкорочуючи.Якщо такі гілки потрібно використати для росту щоб заповнити якусь вільну зону, то вкоротити можна. Тобто, підходити треба комплексно.
          Мене радує що питання по обрізці стають все більш професійними, вони свідчать про те, що можна давати більш глибокі основи обрізки (детальну обрізку, циклічну). В наступному році правильним буде розділити майстер-клас на 2 курси: для початківців і садівників з досвідом.

  20. Доброго дня!
    Пане Олександре, підкажіть: 1) чи можна садити хвойні поруч із плодовими?
    2)ви вже працюєте?

    1. Добрий день, Тарас!
      Так ми вже працюємо. Садити поруч можна.

  21. Доброго времени
    суток !!! Решил сказать благодарю за возможность присоединиться к вашему
    сообществу
    Я только зарегистрировался ) Я без ума от счастья, что уже присоединился к данному ресурсу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *