Клен пальмолистий ‘Атропурпуреум’

1750,00 

Опис

Фантастичний декоративний повільнорослий чагарник або невелике дерево з характерною зонтикоподібною кроною та глибоко розсіченим пурпуровим листям, яке навесні має яскравішу червоно-рожеву тональність, влітку темнішає до насиченого бордового, а восени набуває інтенсивних багряних відтінків.

Ця група кленів походить зі Східної Азії, де їх століттями використовують у традиційних садах. Сорт ‘Atropurpureum’, відібраний у Японії, став популярним ще в XIX столітті та досі вважається одним із класичних варіантів для декоративних насаджень.

Доросла рослина зазвичай досягає 3–5 метрів заввишки та формує округлу, розлогу крону шириною близько 2–4 метрів. Росте повільно або помірно, додаючи приблизно 15–30 см на рік і формуючи середньої щільності крону, яка з віком стає густішою та виразнішою.

Листя розсічене на частки з глибокими виїмками, що підкреслює витонченість силуету. Квіти у цього виду непомітні, дрібні, з’являються навесні раніше від листя та не мають декоративної ролі. Плоди — двокрилатки — визрівають наприкінці літа, легко розсіюються вітром і також не впливають на декоративність клена. Коренева система поверхнева, добре розвинена, що забезпечує стійкість дерева, але потребує ґрунтів без застою води й із достатньою аерацією.

Найяскравіше забарвлення листя сорт проявляє на сонячних місцях, хоча рослина добре переносить і легке притінення, особливо в спекотному кліматі. Віддає перевагу помірно вологим, родючим, добре дренованим ґрунтам із нейтральною або слабокислою реакцією. Не переносить ущільнених і важких ґрунтів, а також надмірного перезволоження. У перші роки бажано забезпечити зимове укриття, оскільки молоді рослини чутливіші до морозів. У дорослому віці дерево демонструє хорошу зимостійкість у більшості регіонів країни та підходить для вирощування в 6-й кліматичній зоні.

Acer palmatum ‘Atropurpureum’ часто висаджують у японських та декоративних садах, де він створює сильний акцент завдяки насиченому кольору та природній графічності крони. Добре виглядає у солітерних посадках, у композиціях із хвойними, а також підходить для контейнерного вирощування на терасах чи в садах невеликої площі.

Додаткова інформація

Висота рослини

60-80 см.

Відгуки

Відгуків немає, поки що.

Будьте першим, хто залишив відгук на “Клен пальмолистий ‘Атропурпуреум’”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *